Satış Sözleşmesi

MADDE 1 - TARAFLAR
 
1.1- SATICI
Ünvani : www.tabakoglupastirma.com (Tabakoglu Pastirma SEDAT TABAKOGLU)
Adres:Hepkebirler Mahkeme Alti Çarsisi, D:No:16, 37100 Kastamonu Merkez/Kastamonu
E-Posta: tabakoglupastirma@gmail.com
Telefon: 0532 762 36 36
 
1.2- ALICI
Is bu sözlesme kapsaminda ALICI www.tabakoglupastirma.com internet sitesinden siparis veren kisidir. ALICI’nin üye olurken veya siparis verirken kullanilan adres ve iletisim bilgileri esas alinacaktir.
 
MADDE 2- KONU VE KAPSAMI
Isbu sözlesmenin konusu; ALICI'nin www.tabakoglupastirma.com internet sitesinden elektronik ortamda siparisini yaptigi asagida nitelikleri ve satis fiyati belirtilen ürünün satisi ve teslimi ile ilgili olarak 6502 sayili Tüketicinin Korunmasi Hakkindaki Kanun hükümleri geregince taraflarin hak ve yükümlülüklerinin saptanmasidir.
 
MADDE 3- SÖZLESME KONUSU ÜRÜN BILGILERI
3.1- Ürün Nitelikleri: Ürünün türü, miktari, marka/modeli, rengi, adedi, satis bedeli, ödeme sekli, siparisin sonlandigi andaki bilgilerden olusmaktadir.
 
3.2- Vadeli satislarin sadece bankalara ait kredi kartlari ile yapilmasi nedeniyle, ALICI, ilgili faiz oranlarini ve temerrüt faizi ile ilgili bilgileri bankasindan ayrica teyit edecegini, yürürlükte bulunan mevzuat hükümleri geregince faiz ve temerrüt faizi ile ilgili hükümlerin BANKA ve ALICI arasindaki kredi karti sözlesmesi kapsaminda uygulanacagini kabul, beyan ve taahhüt eder. Kredi verme ve detayli ödeme planinizin olusturulmasi bankaniz inisiyatifindedir.
 
3.3- Iade Prosedürü: ALICI’nin cayma hakkini kullandigi durumlarda veya siparise konu olan ürünün çesitli sebeplerle tedarik edilememesi veya Hakem Heyeti kararlari ile ALICI‘ya bedel iadesine karar verilen durumlarda, alisveris kredi karti ile ve/veya taksitli olarak yapilmissa, kredi kartina iade prosedürü asagida belirtilmistir.
 
A) Kredi Kartina Iade Prosedürü:
ALICI ürünü kaç taksit ile aldiysa, BANKA; müsteriye (ALICI) geri ödemesini taksitle yapmaktadir. SATICI, BANKA’ya ürün bedelinin tamamini tek seferde ödedikten sonra, BANKA poslarindan yapilan taksitli harcamalarin ALICI’nin kredi kartina iadesi durumunda, konuya müdahil taraflarin magdur duruma düsmemesi için talep edilen iade tutarlari, yine taksitli olarak hamil taraf hesaplarina BANKA tarafindan aktarilir. ALICI’nin satis iptaline kadar ödemis oldugu taksit tutarlari, eger iade tarihi ile kartin hesap kesim tarihleri çakismazsa her ay karta 1 (bir) iade yansiyacak ve müsteri (ALICI) iade öncesinde ödemis oldugu taksitleri satisin taksitleri bittikten sonra iade öncesinde ödemis oldugu taksitleri sayisi kadar ay daha alacak ve mevcut borçlarindan düsmüs olacaktir.
 
Kart ile alinmis mal ve hizmetin iadesi durumunda SATICI, Banka ile yapmis oldugu sözlesme geregi ALICI’ya nakit para ile ödeme yapamaz. SATICI, bir iade islemi söz konusu oldugunda ilgili yazilim araciligi ile iadesini yapacak olup, ilgili tutari BANKA’ya nakden veya mahsuben ödemekle yükümlü oldugundan, yukarida anlatmis oldugumuz prosedür geregince ALICI’ya nakit olarak ödeme yapilamamaktadir. Kredi kartina iade, SATICI’nin BANKA’ya bedeli tek seferde ödemesinden sonra BANKA tarafindan yukaridaki prosedür geregince yapilacaktir.

ALICI, bu prosedürü okudugunu ve kabul ettigini kabul ve taahhüt eder.
 
B) Havale/EFT Ödeme Seçeneklerinde Iade Prosedürü:
SATICI, bir iade islemi söz konusu oldugunda ilgili yazilim araciligi ile iadesini yapacak olup, SATICI ilgili tutari BANKA'ya nakden veya mahsuben ödemekle yükümlü oldugundan Kapidan ödeme ile Havale/EFT ödeme seçeneklerinde iade, ALICI’dan BANKA hesap bilgileri istenerek, ALICI’nin belirttigi hesaba (hesabin fatura adresindeki kisinin adina veya kullanici üyenin adina olmasi sarttir) havale ve EFT seklinde yapilacaktir.
 
ALICI, bu prosedürü okudugunu ve kabul ettigini kabul ve taahhüt eder.
 
3.4- Teslimat Sekli ve Adresi: Teslimat, anlasmali kargo sirketi araciligi ile ALICI’nin siparis sonlandigi andaki bilgilerde belirtilen adresinde elden teslim edilecektir. (kargo firmalarinin teslimat yapmadigi ilçe merkezlerine uzak yerlesim bölgeleri, köy, kasaba ve adalar için bu kosul geçerli degildir.) Teslim aninda alicinin adresinde bulunmamasi durumunda dahi SATICI edimini tam ve eksiksiz olarak yerine getirmis kabul edecektir. Bu nedenle, ALICI’nin ürünü geç teslim almasindan kaynaklanan her türlü zarar ile ürünün kargo sirketinde beklemis olmasi ve/veya kargonun SATICI'ya geri iade edilmesinden dolayi da olusan giderlerden SATICI sorumlu tutulamaz.
 
Kargo Ücreti: Aksi belirtilmedikçe (ödeme toplam tutarina uygulanan kampanya disinda kalan) söz konusu ürünün kargo ücreti ALICI tarafindan karsilanir.
 
MADDE 4- GENEL HÜKÜMLER
4.1- ALICI, www.tabakoglupastirma.com internet sitesinde sözlesme konusu ürünün temel nitelikleri, satis fiyati ve ödeme sekli ile teslimata iliskin ön bilgileri okuyup bilgi sahibi oldugunu ve elektronik ortamda gerekli teyidi verdigini beyan eder.
 
4.2- Sözlesme konusu ürün, yasal 30 (otuz) günlük süreyi asmamak kosulu ile her bir ürün için ALICI'nin yerlesim yerinin uzakligina bagli olarak internet sitesinde ön bilgiler içinde açiklanan süre içinde ALICI veya gösterdigi adresteki kisi/kurulusa teslim edilir. Bu süre ALICI'ya daha önce bildirilmek kaydiyla en fazla 10 (on) gün daha uzatilabilir.
 
4.3- Sözlesme konusu ürün, ALICI'dan baska bir kisi/kurulusa teslim edilecek ise; teslim edilecek kisi/kurulusun teslimati kabul etmemesinden SATICI sorumlu tutulamaz.
 
4.4- SATICI, sözlesme konusu ürünün saglam, eksiksiz, sipariste belirtilen niteliklere uygun ve varsa garanti belgeleri ve kullanim kilavuzlari ile teslim edilmesinden sorumludur.
 
4.5- SATICI, hakli bir sebebe dayanmak sartiyla, sözlesmeden dogan ifa yükümlülügünün süresi dolmadan ALICI’nin onayini alarak esit kalite ve/veya fiyatta farkli bir ürün tedarik edebilir.
 
4.6- Sözlesme konusu ürünün teslimati için isbu sözlesmenin imzali nüshasinin SATICI'ya ulastirilmis olmasi ve bedelinin ALICI'nin tercih ettigi ödeme sekli ile ödenmis olmasi sarttir. Herhangi bir nedenle ürün bedeli ödenmez veya BANKA kayitlarinda iptal edilir ise; SATICI ürünün teslimi yükümlülügünden kurtulmus kabul edilir.
 
4.7- Ürünün tesliminden sonra ALICI'ya ait kredi kartinin ALICI'nin kusurundan kaynaklanmayan bir sekilde yetkisiz kisilerce haksiz veya hukuka aykiri olarak kullanilmasi nedeni ile ilgili banka veya finans kurulusu ürün bedelini SATICI'ya ödememesi halinde, ALICI'nin kendisine teslim edilmis olmasi kaydiyla ürünün 3 gün içinde SATICI'ya gönderilmesi zorunludur. Bu takdirde nakliye giderleri ALICI'ya aittir.
 
4.8- SATICI mücbir sebepler veya nakliyeyi engelleyen hava muhalefeti, ulasimin kesilmesi gibi olaganüstü durumlar nedeni ile sözlesme konusu ürünü, süresi içinde teslim edemez ise durumu ALICI'ya bildirmekle yükümlüdür. Bu takdirde ALICI siparisin iptal edilmesini, sözlesme konusu ürünün varsa emsali ile degistirilmesini ve/veya teslimat süresinin engelleyici durumun ortadan kalkmasina kadar ertelenmesi haklarindan birini kullanabilir. ALICI'nin siparisi iptal etmesi halinde ödedigi tutar 10 (on) gün içinde kendisine nakden ve defaten ödenir.
 
4.9- Garanti belgesi ile satilan ürünlerden olan veya olmayan ürünlerin ayipli (arizali veya bozuk) olmasi halinde, garanti sartlari içinde gerekli onarimin yapilmasi için SATICI'ya gönderilebilir, bu takdirde kargo giderleri ALICI tarafindan karsilanacaktir.
 
MADDE 5- CAYMA HAKKI
ALICI, sözlesme konusu ürünün kendisine veya gösterdigi adresteki kisi/kurulusa tesliminden itibaren 14 gün içinde herhangi bir gerekçe göstermeksizin ve cezai sart ödemeksizin sözlesmeden cayma hakkina sahiptir. Cayma hakkinin kullanilmasi için bu süre içinde SATICI iletisim kanallarina (faks, e-posta, telefon) bildirimde bulunulmasi ve ürünün ilgili madde hükümleri çerçevesinde kullanilmamis olmasi, ambalaj ve içeriginin hasar görmemis olmasi ve SATICI tarafindan tekrar satisa arz edilebilir nitelikte olmasi sarttir.
 
MADDE 6- CAYMA HAKKI KULLANILAMAYACAK ÜRÜNLER
Niteligi itibariyla; tek kullanimlik ürünler, saglik ve hijyen açisindan uygun olmayan, hizli bozulan veya son kullanim tarihi geçme ihtimali olan, SATICI tarafindan tekrar satisa arz edilemeyen ürünlerin iadesi kabul edilmemektedir.
 
1) Fiyati finansal piyasalardaki dalgalanmalara bagli olarak degisen ve SATICI veya saglayicinin kontrolünde olmayan mal veya hizmetlere iliskin sözlesmeler.
2) Tüketicinin istekleri veya kisisel ihtiyaçlari dogrultusunda hazirlanan mallara iliskin sözlesmeler.
3) Çabuk bozulabilen veya son kullanma tarihi geçebilecek mallarin teslimine iliskin sözlesmeler.
4) Tesliminden sonra baska ürünlerle karisan ve dogasi geregi ayristirilmasi mümkün olmayan mallara iliskin sözlesmeler.
5) Cayma hakki süresi sona ermeden önce, tüketicinin onayi ile ifasina baslanan hizmetlere iliskin sözlesmeler.
6) Tesliminden sonra ambalaj, bant, mühür, paket gibi koruyucu unsurlari açilmis olan mallardan; iadesi saglik ve hijyen açisindan uygun olmayanlarin (ayakkabi, ayakkabi tabani, her türlü solunum maskesi ve maske filtresi, ciltle temas eden koruyucu tulumlar, tek kullanimlik eldiven ve tek kullanimlik tulumlar, kulak tikaçlari, diger tek kullanimlik ürünler) teslimine iliskin sözlesmeler.
 
MADDE 7- TEMERRÜT HÜKÜMLERI
Taraflarin isbu sözlesme edimlerini yerine getirmemesi durumunda Türk Borçlar Kanunu'nun ilgili maddesinde yer alan Borçlunun Temerrüdü hükümleri uygulanacaktir. Temerrüt durumlarinda, herhangi bir tarafin edimlerini süresi içinde hakli bir sebebi olmaksizin yerine getirmemesi durumunda diger taraf söz konusu edimin yerine getirilmesi için edimini yerine getirmeyen tarafa 7 günlük süre verecektir. Bu süre zarfinda da yerine getirilmesi durumunda edimini yerine getirmeyen taraf mütemerrit olarak addolunacak ve alacakli edimin ifasini talep etmek suretiyle ürünün teslimini ve/veya sözlesmenin feshini ve bedelin iadesini talep etme hakkina sahiptir.
 
Mesafeli Sözlesmeler Hakkinda Yönetmeligin 9. maddesinin son fikrasi geregince SATICI, siparis konusu mal veya hizmetin yerine getirilmesinin imkansizlastigini ileri sürerek (tedarikçi firmadan ürünün hiçbir sekilde tedarik edilememesi veya üretimi duran ürün) sözlesme konusu yükümlülüklerini yerine getiremiyorsa, bu durumu sözlesmeden dogan ifa yükümlülügünün süresi dolmadan tüketiciye bildirmeyi taahhüt eder. Bu durumda SATICI sözlesmeyi derhal fesih etme hakkina haiz olup, müsterinin siparis verdigi ürünün bedelini ve varsa borç altina sokan tüm belgeleri geri iade edecegini taahhüt eder.
 
SATICI’nin isbu yükümlülügünü yerine getirmesini engelleyebilecek mücbir sebepler veya nakliyeyi engelleyen hava muhalefetleri, ulasimin kesilmesi, yangin, deprem, sel baskini gibi olaganüstü olaylar nedeni ile sözlesme konusu ürünü süresi içerisinde teslim edemez ise, bu tip durumlarda ALICI, SATICI’nin hiçbir sorumlulugu olmadigini, siparisin iptal edilmesini veya teslimat süresinin; engelleyici durumunun ortadan kalkmasina kadar ertelenmesi haklarindan birini kullanabilir. ALICI’nin siparisi iptal etmesi halinde ödedigi tutar yasal süre içerisinde kendisine ödenir.
 
MADDE 8- YETKILI MAHKEME
Isbu sözlesmeden dogan uyusmazliklarda ALICI, sikayet ve itirazlari konusunda basvurularini, T.C. Sanayi ve Ticaret Bakanligi tarafindan her yil Aralik ayinda belirlenen parasal sinirlar dahilinde tüketicinin mal veya hizmeti satin aldigi veya ikametgahinin bulundugu yerdeki tüketici hakem heyetine veya tüketici mahkemesine yapabilir.
 
Siparisin gerçeklesmesi durumunda ALICI isbu sözlesmenin tüm kosullarini kabul etmis sayilir.
T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.